TDG-1 mahai operatibo elektrikoak bost ekintza-talde nagusi ditu: ohearen gainazalaren altxaera elektriko erregulagarria, aurrera eta atzerako inklinazioa, ezkerrera eta eskuinera inklinazioa, atzeko plakaren altxaera eta balazta.
Itxura ederra, gorputza, oinarria, altxatzeko zutabea eta alboko errailak altzairu herdoilgaitzez eginda daude, akabera handikoak, korrosioarekiko erresistentzia handikoak eta erresistentzia mekaniko handikoak.
Mahai elektrikoaren posizio desberdinak modu adimentsuan doitzen ditu, botoi bakarreko kontrolarekin. LINAK aktuadore elektrikoa erabiltzen du, isila, zehatza eta mantentze-kostu txikikoa dena. Gurpil handiko diseinua, isila eta deskonpresio antisismikoa.
Kirurgia-mahaia elektriko hau hainbat kirurgiarako egokia da, hala nola sabeleko kirurgia, obstetrizia, ginekologia, ORL, urologia, anorexia eta ortopedia, etab.
1.AangeluarraAdoikuntzakw-rekinGas Smalgukiak
TDG-1 ebakuntza-mahai elektrikoaren atzeko plakak eta hanka-plakaren junturak gas-malgukidun zilindro-egiturekin hornituta daude, eta horiei esker, hainbat doikuntza leunak, isilak eta bibraziorik gabekoak dira, artikulazio-egitura eraginkortasunez babestuz eta pazientea erortzea saihestuz.
2.LINAK aktuadore lineal elektrikoa
Bultzagailu elektrikoaren erabilerak ez du medikuek ebakuntza-mahaiaren posizioa eskuz kontrolatu beharrik. Urrutiko agintea eutsi besterik ez da egin behar, erraza eta lan aurrezgarria. Ebakuntza-mahai hidraulikoaren salmenta osteko mantentze-lanekin alderatuta, ebakuntza-mahai elektrikoak salmenta osteko mantentze-kostua ere asko murrizten du. Doikuntza-prozesuan, bultzagailu elektrikoa zehatzago kokatu daiteke, eta doikuntza-prozesua oso isila da.
3. Y motako oinarria
Ohe-oinarria Y formako diseinua da, eta horrek ez du soilik diseinu ergonomikora egokitzen, ebakuntza-mahai elektrikoaren egonkortasuna hobetzen du eta, gainera, hanketarako leku gehiago ematen die mediku-langileei, eta horrela, mediku-langileek pazientearengana hurbilago egon daitezen.
4. Osagarri polifazetikoak
Sorbaldako uhalekin, eskumuturreko uhalekin, hankako uhalekin eta gorputzeko uhalekin hornituta, anestesia orokorraren pean dauden pazienteak ebakuntzan zehar erori ez daitezen. Hankako plakak, beso-euskarriak, gorputzeko euskarriak eta hankako euskarriak apar biskoelastikozko alfonbrekin hornituta daude, ebakuntzaren erosotasuna eta gorputzeko fluidoen zirkulazio normala bermatzeko ebakuntzan zehar.
5. L.gurpilen diseinu handiagoa
Mahai elektriko mekanikoaren oinarria gurpil handiekin diseinatuta dago (diametroa≥(100 mm), mugitzeko malgua dena. Gurpilak igotzen dira balaztatzean, ohe-oinarria kontaktu sendoan dagolurra, eta egonkortasuna ona da.
6. Bateria integratua
Argindarrik gabe gertatzekotan, barneko bateriak 50 eragiketa egin ditzake.
Paurametroak
| ModeloaElementua | TDG-1 Eragiketa Elektrikoko Mahaia |
| Luzera eta zabalera | 2050 mm * 500 mm |
| Altuera (Gora eta Behera) | 890 mm / 690 mm |
| Buruko plaka (gora eta behera) | 60°/ 60° |
| Atzeko plaka (gora eta behera) | 90°/ 17° |
| Hanka-plaka (Gora / Behera / Kanpora) | 30°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Alderantzizko Trendelenburg | 25°/ 11° |
| Alboko inklinazioa (ezkerra eta eskuina) | 20°/ 20° |
| Giltzurruneko zubiaren altuera | ≥110mm |
| Flexioa/ Erreflexua | Konbinazio Eragiketa |
| Kontrol-panela | Aukerakoa |
| Motor elektrikoaren sistema | Linak |
| Tentsioa | 220V/110V |
| Maiztasuna | 50Hz / 60Hz |
| Potentzia-konpaktitatea | 1,0 kW |
| Bateria | Bai |
| Koltxoia | Memoriazko koltxoia |
| Material nagusia | 304 Altzairu Herdoilgaitza |
| Gehienezko karga-ahalmena | 200 kg |
| Bermea | Urte 1 |
SOsagarri estandarrak
| Ez. | Izena | Kantitateak |
| 1 | Anestesia-pantaila | pieza 1 |
| 2 | Gorputz-euskarria | Bikote 1 |
| 3 | Beso-euskarria | Bikote 1 |
| 4 | Hanka-euskarria | Bikote 1 |
| 5 | Giltzurruneko zubiaren heldulekua | pieza 1 |
| 6 | Koltxoia | Multzo 1 |
| 7 | Eskuko urrutiko agintea | pieza 1 |
| 8 | Linea elektrikoa | pieza 1 |