TY eskuzko ebakuntza-mahaia egokia da toraxeko eta sabeleko kirurgiarako, ORLrako, obstetrizia eta ginekologiarako, urologia eta ortopediarako, etab.
Markoa, zutabea eta oinarria altzairu herdoilgaitzezkoak dira, erraz garbitzen dira eta korrosioarekiko erresistenteak.
Mahai mekaniko operatiboa pedal-olio-ponpa batekin igo eta jaisten da, leunki eta seguru eta fidagarriki funtzionatzen duena. Gainerako mugimendu guztiak engranaje mekanikoen bidez egiten dira.
Mahai operatibo hidrauliko honek hanka-plaka tolestu, abdukzioan jarri eta desmuntatu ahal izatea eskatzen du, eta erraz doitzen da. T formako oinarria du.
1.Errotazio funtzioa
Eskuzko ebakuntza-mahaia 360° biratu daiteke, medikuek angelua doi dezakete ebakuntzan zehar duten jarreraren arabera, eta horrek asko handitzen du ebakuntzan zehar ebakuntza-espazioa. (Aukerakoa)
2.Aldaketa azkarra malgutasun posiziora
Kirurgia-mahaiak 200 behar ditu°mahaiaren gainazalean irtengunea (flexioa) aldi berean heldulekua erabiliz, eta hori gerri-zubiaren funtzioa ordezkatzeko erabil daiteke.
3. Mahaigain bikoitza
Mahai-gainak bi geruzako konpositezko mahai-gaina, X izpien xurgapen-koefiziente baxua eta definizio handiko perspektiba-efektua behar ditu.
4. Altzairu herdoilgaitzezko materiala
Markoa, oinarria, altxatzeko zutabea eta transmisio-egitura nagusia 304 altzairu herdoilgaitzez eginda daude, erraz garbitzen eta igurzten dena, azidoarekiko eta korrosioarekiko erresistentea dena, inoiz herdoilduko ez dela ziurtatuz.
5. Doikuntza hidraulikoa eta eskuzkoa
Mahai eragile hidraulikoaren igoera eta jaitsiera pedal-olio ponpa motakoa erabiltzen da, leunki funtzionatzen duena, segurua eta fidagarria dena. Gainerako mugimendu guztiak engranaje mekanikoen transmisio-buruak egiten ditu.
Paurametroak
| Modelo elementua | TY Eskuzko Operazio Mahaia |
| Luzera eta zabalera | 2020 mm * 500 mm |
| Altuera (Gora eta Behera) | 1010 mm / 760 mm |
| Buruko plaka (gora eta behera) | 45°/70° |
| Atzeko plaka (gora eta behera) | 75°/ 15° |
| Hanka-plaka (Gora / Behera / Kanpora) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Alderantzizko Trendelenburg | 25°/ 25° |
| Alboko inklinazioa (ezkerra eta eskuina) | 20°/ 20° |
| Giltzurruneko zubiaren altuera | ≥110mm |
| Koltxoia | Memoriazko koltxoia |
| Material nagusia | 304 Altzairu Herdoilgaitza |
| Gehienezko karga-ahalmena | 200 kg |
| Bermea | Urte 1 |
SOsagarri estandarrak
| Ez. | Izena | Kantitateak |
| 1 | Anestesia-pantaila | Pieza 1 |
| 2 | Gorputz-euskarria | Bikote 1 |
| 3 | Beso-euskarria | Bikote 1 |
| 4 | Sorbaldako atsedenlekua | Bikote 1 |
| 5 | Belaun-makulua | Bikote 1 |
| 6 | Finkatzeko pintza | Multzo 1 |
| 7 | Koltxoia | Multzo 1 |